Sprężone powietrze czyli odpowiedni wąż

 

Ważnym elementem współczesnego przemysłu jest pneumatyka, dzięki niej możliwe jest stosowanie nowoczesnych maszyn dzięki, którym możliwe jest usprawnienie procesów produkcyjnych w wielu firmach. To właśnie sprężone powietrze przyspiesza prace w wielu przedsiębiorstwach. Aby móc bez problemowo korzystać z takich rozwiązań konieczne jest zastosowanie odrębnych instalacji w celu dostarczania odpowiedniej ilości powietrza pod właściwym ciśnieniem.

Elastyczny przewód – węże w przemyśle

węże przemysłoweWszelkiego rodzaju firmy zajmujące się przemysłem drzewnym wykorzystują urządzenia zasilane sprężonym powietrzem; są to na przykład wiertarki, pistolety na zszywki czy obrabiarki do drewna. W celu ich właściwego podłączenia stosuje się węże przemysłowe. Takie elementy są wykonane z tworzyw sztucznych, dzięki czemu posiadają elastyczność, co znacznie wpływa na łatwość montażu, gdyż nie potrzeba żadnych narzędzi do ich łączenia, wystarczy jedynie przeciągnąć dany wąż w wyznaczone miejsce i podłączyć za pomocą odpowiedniej złączki. Kolejnym atutem tego rozwiązania jest wyeliminowanie wszelkich drgań, co zapobiega ich pękaniu nawet podczas silnych drgań maszyny. Decydując się na takie rozwiązanie w naszej firmie, powinniśmy zwrócić uwagę na ich odpowiednie okucie, dzięki któremu zyskamy pewność, że dany wąż jest odpowiednio zabezpieczony, co pozytywnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na danym stanowisku pracy. Takie przewody są dostępne w kilku rodzajach np. sprężynowe dające opcję dostawy sprężonego powietrza na większe odległości.

Jak widać, elementy wchodzące w skład instalacji pneumatycznych odgrywają znaczącą rolę w działalności wielu urządzeń. Warto więc przy doborze danego węża zwrócić uwagę na jego przeznaczenie, gdyż to właśnie od nich będzie uzależniona sprawność całego systemu.