Studia geodezyjne – czy warto?

Muszę się wam pochwalić, że jestem świeżo upieczonym magistrem. W tym roku ukończyłem studia w Poznaniu na miejscowej Politechnice. Kierunek, na jakim studiowałem, to geodezja. Ogólnie okres studiów wspominam bardzo dobrze, ponieważ poznałem świetnych ludzi, zyskałem myślę że przyjaciół na całe moje życie.

Dlaczego geodezja?

geodezjaNa geodezję dostałem się można powiedzieć, że przypadkiem, ponieważ nigdy nie zamierzałem studiować tego kierunku i pracować w przyszłości jako geodeta. Po prostu złożyłem papiery po liceum na inny kierunek, ale niestety się nie dostałem. Z racji tego, że złożyłem na tamten kierunek tylko, trochę muszę powiedzieć, że lekkomyślnie ponieważ byłem pewien, że na ten swój kierunek się dostanę, jednak stało się inaczej. Wolne miejsca na politechnice na danym wydziale, były tylko na geodezji, więc postanowiłem „przeskoczyć” na ten kierunek, żeby nie zostać z niczym. I tak się dziwię, że uczelnia pozwoliła mi na takie przeskoczenie, jednakże z racji tego że mało mi brakło do tego żeby dostać się na ten wymarzony kierunek, to władze wydziału pozwoliły mi iść na ten kierunek gdzie, jeszcze mają miejsca. Zgodziłem się, ale dałem sobie można powiedzieć, że taki luz i postanowiłem, że jak mi się nie podoba, to zrezygnuję, poprawię swój wynik z matury i jeszcze raz w przyszłym roku złożę dokumenty na swój wymarzony kierunek studiów. Na studiach spodobało mi się i to bardzo, Kierunek mi się spodobał na tyle, że postanowiłem że właśnie tym będę się zajmował w przyszłości.

 

Ogólnie zarówno kierunek, jak i cała uczelnia mi się podobała bardzo. Poznałem, jak wspomniałem świetnych ludzi. Z jednym z uczelnianych przyjaciół planujemy nawet założyć własne biuro świadczące usługi geodezyjne. Mam ogromną nadzieję, że nam się to uda u osiągniemy wspólny sukces.

Więcej na temat geodezji na stronie http://www.geomapy.pl