Systemy podlewania trawników

Każdy z nas marzy o jak najbardziej zadbanym ogrodzie. Zadbany ogród zwykle kojarzy się nam z perfekcyjnie przystrzyżonym i idealnie gęstym i zielonym trawnikiem. Jednak, aby miało to taki wygląd trzeba włożyć w to trochę pracy i pieniędzy, a efekt powinien nas zadowolić. 

Jakie są systemy podlewania trawników?

system podlewania trawnikaTrawnik to wizytówka naszego najbliższego otoczenia. Aby zawsze ładnie wyglądał należy odpowiednio o niego dbać. To nie tylko systematyczne koszenie trawy, ale także jest odpowiednie odżywania, by ładnie rosła. Służą do tego różne dostępne w sklepach odżywki, które stymulują jej wzrost i przy okazji hamują wzrastanie chwastów. Formą dbania o trawę jest odpowiedni system podlewania trawnika. Trawa do odpowiedniego rozwoju wymaga odpowiedniej i dużej ilości wody. Ważne jest znalezienie odpowiedniego rodzaju zraszaczy. Istnieją zraszacze stacjonarne. Są one dobrym rozwiązaniem kiedy mamy odpowiednie ciśnienie wody w kranie, a do podlania mamy naprawdę spory kawałek trawnika. Różnią się one od siebie tym, że mają różny zasięg podlewania i można go używać na wiele sposobów. Może założyć także w pełni zautomatyzowany system nawadniania, jednak będzie on o wiele kosztowniejszy i taką decyzję należy odpowiednio przemyśleć. Tańszym rozwiązaniem są zapewne pompy, które wkładamy do studni, podłączamy do niej węża ogrodowego i możemy w zależności od długości węża podlewać różne powierzchnie. Jest to także dużo tańsze rozwiązanie, gdyż za wodę ze studni nie płacimy i nie musimy bardzo martwić się o koszty. 

Warto zastanowić się nad najlepszym systemem nawadniania trawnika, gdyż trawnik jest wizytówką dobrego gospodarza. Powinien on wyglądać nienagannie i przyciągać wzrok. Woda zapewni trawie odpowiedni poziom wzrostu i sprawi, że będzie ona ładnie się prezentować.