Systemy rekuperacji – jak dokonać dobrego zakupu?

Wydając swoje ciężko zarobione pieniądze każdy z nas trzy razy ogląda przysłowiową złotówkę nim ją wyda. Nie jest łatwo inwestować, gdy budżet jest mocno ograniczony. Zdecydowanie łatwiej jest dokonywać zakupu w przypadku, gdy mamy pewność iż w perspektywie czasu – dłuższej lub krótszej zwróci się to. Być może nawet z nawiązką. Kto wie.

System rekuperacji, czyli mechaniczna wentylacja 

rekuperatory poznańInwestycji długoterminowych jest wiele. Jedni kupują akcje bądź obligacje. Wiele osób decyduje się zainwestować w dom – na przykład panele fotowoltaiczne, te na podczerwień. W grę wchodzi także system rekuperacji. Jak dokonać dobrego zakupu, abyśmy tego nie żałowali? Przede wszystkim osoba projektująca musi wziąć pod uwagę rozkład pomieszczeń a także zalecenia producenta. Chcąc aby sprzęt działał odpowiednie należy zadbać dokładnie o wszystko. Osobie planującej rozkład należy powiedzieć ile osób zamieszkuje dany budynek. Jest to niezwykle ważne. Rekuperator należy zaprojektować, więc nie może być mowy o pomyłkach czy niedopatrzeniach. Kolejnym istotnym elementem jest określenie do jakich celów użytkowane są poszczególne pomieszczenia (gospodarcze, kuchnia, łazienka, sypialnia, pokój dzienny, gabinet). Niezbędne jest także określenie jakiej wielkości są pomieszczenia. Jeśli zakupiony zostanie nieodpowiedni rekuperator w jednym z poznańskich sklepów nie będzie on wydajny. W późniejszym etapie najważniejszą rzeczą są już kwestie techniczne samego urządzenia. Jaką ma wydajność, wartość odzysku ciepła, rodzaje odzysku ciepła, możliwość odzysku wilgoci.

Ważne są także możliwości połączenia jednostki chłodzącej i wymiennika ciepła. Zbadając dokładnie swoje własne potrzeby i połączyć to z odpowiednim sprzętem. To sukces dobrego zakupu rekuperatorów.

Więcej informacji http://www.entelis.pl