Szef i jego szkolenia bhp

Jakiś czas temu udało mi się otworzyć własną firmę. Nie było to nic wielkiego, mała firma, ale własna. Zatrudniłam kilku pracowników, w tym kilka sekretarek i pracowników pracujących przy komputerze. Nawet nie wiedziałam, że dając pracę na takich stanowiskach, muszę odbyć odpowiednie szkolenia, które były obowiązkowe dla każdego szefa.

Niezbędne szkolenia BHP

szkolenia bhp dla pracodawców rzeszówMusiałam odbyć szkolenia bhp dla pracodawców rzeszów, ponieważ dając pracę, muszę znać wszystkie zasady i reguły bezpieczeństwa. Muszę zagwarantować pracownikom odpowiednie miejsca pracy, z zachowaniem wszystkich podstawowych zasad. Przede wszystkim, miejsce pracy było bardzo ważne. Każdy pracownik musiał mieć odpowiednie krzesło i biurko do pracy. Jednak bhp, to nie tylko ustalanie wygody siedzenia. Musiałam odbyć też szkolenie dotyczące pierwszej pomocy. Poinstruowano mnie, gdzie muszę umieścić gaśnice, w razie pożaru, oraz specjalne dzwonki alarmowe. Poza tym trzeba było ustalić też wyjście ewakuacyjne. W każdej nawet najmniejszej firmie, musiało być bezpieczne miejsce do ewentualnego wyjścia w razie jakiegoś wypadku. Nie miałam pojęcia, że pracownicy biurowi również muszą przestrzegać tych wszystkich restrykcji, jednak bardzo dobrze, że takie coś jest. Zawsze można wtedy poradzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Otrzymałam też kurs z pierwszej pomocy, bo jako szef musiałam wiedzieć, jaką pomoc w danej chwili należy udzielić. Kurs trwał dość długo, jednak starałam się wynieść z niego ile mogłam najwięcej.

Na końcu kursu miałam test podsumowujący. Czułam się jak jakiś student zdający egzamin. No ale dzięki temu, że wszystko sobie dokładnie spisałam, udało mi się to zapamiętać i zdać już za pierwszym razem. Bardzo dobrze, że dbają tak o nasze bezpieczeństwo, w każdym miejscu.