Szeroko rozumiane sprawy spadkowe

Ponieważ, gdy zmarła moja babcia natychmiast został ujawniony testament, wydawało mi się, że nie będzie ze spadkiem absolutnie żadnego problemu. Bardzo się myliłam. Testament w całości przekazywał aktywa mojej babci na mnie, w związku z czym nagle stałam się bogatą kobietą. Babcia podjęła taką właśnie decyzję, ponieważ z całej rodziny tylko ja postanowiłam się nią zająć, gdy zachorowała.

Pomoc w dochodzeniu swoich praw spadkowych

sprawy spadkowe krakówMuszę przyznać, że nie spodziewałam się aż takich problemów. Przede wszystkim nagle do kraju przyjechała moja ciotka i jednocześnie córka spadkodawczyni, postanowiła wystąpić o tak zwany zachowek. Na szczęście jeżeli chodzi o sprawy spadkowe Kraków jest miejscem gdzie działa bardzo wielu wykwalifikowanych prawników. Zdecydowałam się więc skorzystać z pomocy jednego z nich, który na moją prośbę reprezentował moje interesy w sądzie. Najważniejsze było udowodnienie, że babcia w czasie sporządzania testamentu była w pełni władzy umysłowej i że istniały realne przesłanki do wydziedziczenia córki. Dzięki profesjonalnej pomocy bardzo szybko udało mi się zgromadzić potrzebne dowody oraz powołać odpowiednie osoby na świadków. Dodatkowo sporym atutem okazał się fakt, że prawnik sam zaproponował aby jego honorarium zostało wypłacone dopiero po zakończeniu sprawy i aby stanowiło ono odpowiednią część pieniędzy, które dzięki niemu miała zachować. Okazało się to doskonałym pomysłem.

Sprawy spadkowe potrafią być bardzo skomplikowane. Przede wszystkim problem pojawia się w momencie, gdy rodzina zaczyna kłócić się o pieniądze, tak jak w moim przypadku. Na szczęście dzięki pomocy prawnika udało mi się na drodze sądowej udowodnić, że moja ciotka nie ma żadnych praw do majątku babci i że wszystkie zapisy, które babcia zawarła w testamencie są zasadne.