Szkieletowa konstrukcja hali

 

Każda budowla wymaga odpowiedniej konstrukcji, która będzie trzymać budynek w pionie i nada mu pożądany kształt. Budynki mieszkalne mają murowane, lub betonowe konstrukcje, ponieważ fundamenty muszą udźwignąć wiele poziomów. Natomiast budynki przeznaczone na magazyny najczęściej mają stalowe stelaże.

Jakość szkieletu hali z płyty warstwowej

hale szkieletowe z płyty warstwowejBudowa hali zaczyna się od wykonania dobrego projektu, który musi uwzględniać wszystkie parametry, oraz specyfikę branży w jakiej działa zleceniodawca. Jeżeli hala ma być przeznaczona na magazynowanie dużych i ciężkich maszyn rolniczych, to szkielet budynku musi być odpowiednio wzmocniony. Hale szkieletowe z płyty warstwowej są najpopularniejszym modelem stosowanym w działach produkcyjnych, handlowych i przemysłowych. Aby konstrukcja obiektu była stabilna, konieczne jest zastosowanie stalowych belek o odpowiedniej grubości i gęstości, ponieważ po zamontowaniu dachu i ścian obciążenie się zwiększy. Szkielet jest łączony za pomocą specjalnych wkrętów, a następnie stalowe rury są zespawane ze sobą w celu zwiększenia wytrzymałości łączenia. Fundamentem hali jest betonowa wylewka, nakładana bezpośrednio na uprzednio przygotowaną ziemie i w niej jest osadzany szkielet przyszłego budynku. Gotowa konstrukcja jest uzupełniana o dach z blachy nierdzewnej, a jej boki są uzupełniane o płyty kilkuwarstwowe. Ściany hali mają za zadanie zatrzymywać ciepło w środku, oraz osłonić zawartość budynku przed czynnikami zewnętrznymi, dlatego do tego celu są wybierane specjalne płyty.

Sama budowa, polegająca na złożeniu wszystkich elementów konstrukcji, odbywa się na miejscu budowy i nie trwa więcej niż dwa dni robocze. Od momentu stworzenia projektu przez firmę wykonującą zlecenie, nie powinno minąć więcej niż siedem dni, ponieważ są to szybkie i dość proste inwestycje budowlane.