Szkoła języka niemieckiego mieściła się niedaleko

Nigdy nie należałam do osób jakiś szczególnie zdolnych jeśli chodzi o umiejętności językowe. W tych czasach jest oczywiście wymóg tego by potrafić jakiś język. Wręcz niedopuszczalne jest to żeby ktoś nie potrafił jakiegoś języka.

Popularna szkoła języka niemieckiego w Bydgoszczy

niemieckiJa co prawda uczyłam się języka niemieckiego w podstawówce i szkole średniej, ale niewiele z niego wiedziałam. Język niemiecki zawsze sprawiał mi problemy. Ciężko było mi bardzo uczyć się nowych słówek. Po prostu nie wiem czemu, ale miałam z tym problem. Tak samo jeśli chodzi o wymowę. Język ten był dla mnie po prostu trudny. Niedaleko mojej babci znajdowała się popularna szkoła języka niemieckiego w Bydgoszczy i zawsze gdy tamtędy przechodziłam z mamą to rozmawiałyśmy o tym, że może bym tam poszła na jakiś kurs. Może wtedy gdybym chodziła do jakiejś małej grupy językowej nauka niemieckiego szła by mi lepiej. Moja mama uczyła się angielskiego i była z tego bardzo dumna. Był to typowy angielski dla firm organizowany w Bydgoszczy dla pracowników firmy, w której mama pracuje. Mama chodziła na szybki kurs angielskiego i muszę przyznać, że rzeczywiście mówiła coraz lepiej. Najważniejsze, że podobało się jej tam i chodziła tam z przyjemnością. Była to po prostu dobra szkoła języka angielskiego, w której wykorzystywano najnowocześniejsze metody nauczania. Ja patrząc na mamę zdecydowałam się także zapisać na kurs tylko że niemieckiego. Nie chciałam być jedną z najgorszych w klasie. Mam także świadomość tego, że język jednak zawsze może mi się przydać.

Zapisałam się na kurs gdzie zajęcia miały odbywać się tylko w weekendy. Mi taka opcja pasuje najbardziej bo w tygodniu mam naprawdę dużo zajęć i nie miałabym czasu ani ochoty żeby chodzić jeszcze na kurs. Zresztą w poniedziałek mam niemiecki także po weekendzie będę jeszcze lepiej przygotowana.