Targi pracy i doświadczona firma rekrutacyjna

Ostatnio w mojej miejscowości zostały zorganizowane targi pracy. Bardzo się z tego ucieszyłam ponieważ już od pewnego czasu myślałam nad tym, aby zmienić miejsce zatrudnienia a to była dobra okazja, by poznać nowych pracodawców.

Firmy rekrutacyjne korzystają z targów pracy

Jfirma rekrutacyjnaako, że przeglądałam oferty pracy i starałam znaleźć coś dla siebie było mi bardzo przykro, że tych ofert jest tak mało. Targi pracy wydawały mi się więc idealną opcją na tego typu przedsięwzięcia. Kiedy nadszedł dzień targów udałam się tam razem z koleżanką. Pierwsze stoisko jakie odwiedziłyśmy nie wyglądało obiecująco. Była to agencja pracy tymczasowej. Wydawało mi się, że w takiej agencji nie da się znaleźć pracy na stałe, jednak pani ze stoiska wyprowadziła mnie z błędu. Jak się okazało w grę wchodził leasing pracowniczy – czyli wypożyczenie swojego pracownika z bazy do danego miejsca pracy na pewien okres. Agencja posiadała taką nazwę statutowo i to tyle. Przedstawione zostały różnego rodzaju oferty pracy – od pracownika produkcyjnego, po fryzjerów i kosmetyczki kończąc na administracji biurowej. Zainteresowała mnie jedna oferta pracy w biurze podatkowym, ponieważ skończyłam rachunkowość. Zostawiłam swój życiorys i poszłam oglądać dalsze stoiska. Tam swoją siedzibę miała doświadczona firma rekrutacyjna. Mężczyzna, który obsługiwał stoisko od razu przeprowadzał rozmowy z kandydatami, którzy byli zainteresowani ofertami jego klienta. Mi spodobała się oferta samej firmy rekrutacyjnej, która sama poszukiwała kogoś, kto zna nieco outsourcing kadrowo – płacowy i będzie w stanie zająć się księgowością.

Spontanicznie usiadłam do rozmowy i przeszłam pierwszy etap. Jak się okazało udało mi się otrzymać nową pracę. W zakresie nowych obowiązków także będę miała outsourcing pracowniczy, co oznacza iż będę także rekruterem.