Traktorek czy zwykła kosiarka?

Kosiarka to sprzęt niezbędny wszystkim tym, którzy posiadają trawnik. Im większy, tym bardziej problematyczne staje się dbanie o niego. Jak ułatwić sobie to zadanie? Czy warto inwestować w kosiarkę typu traktor? Wiele osób ceni sobie wygodę oraz zalety takiego rozwiązania.  

Czy warto zainwestować w traktor koszący?

traktor kosiarka do trawyTereny zielone wymagają należytego dbania o ich długość. Trawa może rosnąć na znaczną wysokość, dlatego, aby zachować estetykę trawników, należy regularnie kosić ją. Dotychczas kosiarki typu traktor były używane głównie przez specjalistyczne firmy czy służby dbające o zieleń miejską. Jednak stają się one także coraz bardziej popularne wśród właścicieli dużych, przydomowych ogrodów. Taki traktor kosiarka do trawy pozwala bowiem na komfortowe oraz wygodne koszenie. Jest to spowodowane konstrukcją traktorka oraz wyposażeniem go we własny napęd. Kosiarka tego typu posiada siedzisko, dzięki czemu można dbać o swój trawnik w pozycji siedzącej. Prowadzi się ją niczym quad czy motocykl. Silnik spalinowy kosiarki pozwala na szybkie skoszenie nawet bardzo dużej powierzchni trawnika. Traktorek posiada także pojemny zbiornik na skoszoną trawę oraz oświetlenie, dzięki któremu możemy zajmować się swoim ogrodem nawet po zmroku. Ciekawym dodatkiem do tego typu kosiarek jest także pług lub spychacz, który służy do odśnieżania posesji zimą. Będzie także idealny do rozsypywania soli drogowej lub żwiru. Jedno urządzenie może zastąpić kilka innych, tym samym znacznie ułatwiając nam różne czynności, które wykonujemy w ogrodzie. 

Kosiarki typu traktor to idealne wyjście dla posiadaczy dużych, wielkopowierzchniowych ogrodów. Dzięki niej nie tylko odpowiednio zadbamy o trawniki, ale także usuniemy zalegający śnieg w okresie zimowym. Poza tym, kosiarka ta wyposażona jest w silnik, przez co wykonany swoje obowiązki szybko i komfortowo.