Włóknina chroniąca przed oparami

W bardzo dużej ilości branż wykorzystuje się różnego rodzaju farby czy lakiery, które mogą być szkodliwe dla człowieka po dłuższym wdychaniu. Na szczęście najnowsze rozwiązania technologiczne pozwalają nam dbać o nasze bezpieczeństwo i zdrowie. Praktycznie każdy warsztat czy zakłada produkcyjny ma wręcz narzucone pewne standardy bezpieczeństwa, które musi spełniać, według przepisów.

Filtr w postaci specjalnej włókniny

włóknina paint-stopW dwudziestym pierwszym wieku coraz więcej osób prowadzi własne firmy, upatrując we własnej działalności gospodarczej szansy na większe zarobki i swobodę w życiu. Możliwość decydowania o własnym czasie i podejmowanych działaniach stała się bardzo ważnym wyznacznikiem poczucia satysfakcji z życia. Są takie branże, które potrafią być bardzo wymagające, a jednak powstaje całe mnóstwo firm w ich zakresie. Do takich branż zaliczyć możemy te zajmujące się produkcją mebli, lakierowaniem różnych produktów lub samochodów lub szeroko rozumianą produkcją. W wielu tych miejscach używa się farb i lakierów, które tworzą w danym pomieszczeniu niebezpieczną dla zdrowia mgiełkę. Na szczęście są materiały, które pochłaniają skutecznie szkodliwe opary. DO takich materiałów zalicza się włóknina paint-stop, którą znajdziemy w każdym pomieszczeniu, w którym mamy do czynienia z farbami lub lakierami. Jest to tkanina z filtrem, stworzona zazwyczaj z drobnych i chłonnych szklanych włókien, które pochłaniają powstające opary. 

Są takie materiały, które potrafią skutecznie chronić człowieka przed szkodliwymi oparami, powstałymi, na przykład, przez używanie lakierów lub farb. Filtry w postaci włóknin paint – stop używane są we wszystkich zakładach meblarskich czy w lakierniach samochodowych. Pochłaniają one mgiełkę powstałą w wyniku używania lakierów i farb.