Wycena mebli i zawód rzeczoznawcy

Na początku myślałam, że mój sąsiad jest stolarzem-tapicerem, ponieważ zawsze lubił majsterkować w swoim warsztacie, w którym tworzył wspaniałe meble. Jednak ostatnio jego żona, a moja sąsiadka uświadomiła mnie, że jej mąż, to rzeczoznawca mebli.

Kiedy stosuje się wycenę mebli?

Wycena mebliOwszem, kiedyś był stolarzem i nawet specjalizował się w tapicerstwie, ale potem przeszedł odpowiednie kursy i dostał uprawnienia. Teraz jego zajęciem jest sprawna wycena mebli osób, które chcą je sprzedać. Czasami również określa stopień renowacji danego mebla. Nie spodziewałam się, że mój sąsiad to taki specjalista. Jego zona powiedziała, że to jest również rzeczoznawca mebli hotelowych. Kiedy się o tym dowiedziałam, to zrozumiałam już skąd ten piękny samochód, dom i cudowny ogród. Rzeczoznawca mebli jest po prostu zawodem, który się opłaca. Czytając na forach internetowych sprawdziłam ile może zarabiać. Otóż jego dochody wahają się od ośmiu tysięcy brutto do piętnastu tysięcy na miesiąc. Nie chciałam konkretnie sąsiadki dopytywać ile jej mąż zarabia, ponieważ to nie wypadało. Ale skoro zarabia najmniej osiem tysięcy na miesiąc, to ich majątek jest bardzo duży. Można powiedzieć, że rzeczoznawca meblowy jest zawodem mało popularnym, a żeby nim zostać to trzeba posiadać nie lada wiedzę i doświadczenie zawodowe. Bardzo trudno się przebić w tej dziedzinie szczególnie, kiedy się robi odbiory techniczne mebli. Niejednokrotnie rzeczoznawca musi jeździć w delegacje na drugi koniec Polski, aby tam wycenić antyczne meble u bogatych ludzi. Jest to zawód odpowiedzialny, ponieważ tu chodzi o majątek ludzi.

Rzeczoznawca meblowy może pracować zarówno w jakiejś renomowanej firmie, jak na przykład mój sąsiad, ale i również prowadzić własną działalność gospodarczą. Co jest bardziej opłacalne? Chyba prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest lepsze.