Wycieczka na Ałtaj za przystępną cenę

W południowej części Syberii leży malowniczy Ałtaj. Leżący w Azji Środkowej, na terytorium Rosji. Najbardziej górski rejon Syberii o malowniczych widokach, wysokich szczytach i turkusowych jeziorach. Wpisany do dziedzictwa UNESCO. Jest regionem przyciągającym rzesze turystów, którzy lubią piesze górskie wędrówki przy niesamowitych widokach natury w tym gór, jezior, stepów i półpustyń. 

Zorganizowane i tanie wyprawy na Ałtaj

niedroga wyprawa na AłtajKażdy kto marzy o wyprawie zapierającej dech w piersiach powinien wybrać się na Ałtaj. Osoby lubiące wspinaczki wysokogórskie na pewno będą mieć co zdobywać. Najwyższym szczytem Ałtaju jest Biełucha onwysokości ponad 4000 m. Większość terenu stanowią lasy. Niesamowite widoki przyciągają wycieczki. Niedroga wyprawa na Ałtaj oferowana jest przez większość biur podróży w Rosji. Zazwyczaj są to wyprawy kilku dniowe połączone z aktywnie spędzanym czasie. Zorganizowane wycieczki nastawione są na piesze wędrówki górskie oraz odpoczynek wśród malowniczych wręcz turkusowych jezior. Bardzo. Często turyści mają możliwość spotkać i porozmawiać z szamanami zamieszkującymi tamte tereny. Dodatkowymi atrakcjami jest rafting na rzece Katuń, oraz spacer do lodowca Duży Aktru. Po drodze można podziwiać głębokie zielone doliny, tajgę, pastwiska, łąki i lasy. Wiele biur podróży oferuje nawet 14 dniowe wycieczki na Ałtaj.

Chcąc aktywnie spędzić urlop powinniśmy wybrać się na wycieczkę turystyczną na Ałtaj. Bogactwo tego regionu zapewnia niezapomniane i unikatowe widoki, które zachwycą każdego turystę. Zdobywanie gór, wędrówki leśne oraz odpoczynek na brzegach jezior napewno będą miłym spędzaniem czasu na urlopie. Kontakt z naturą Ałtaju przyciąga co roku ogrom wycieczek, ponieważ jest to zdecydowanie najpiękniejszy region Syberii.