Wycieczki rowerowe po Polsce

Polacy coraz częściej jeżdżą na rowerach. Jeszcze 15 lat temu jazda na rowerze była zajęciem rekreacyjnym, głównie jazdę na rowerze uprawialiśmy latem. Kto z nas nie otrzymał słynnego prezentu na pierwszą komunię. Rower to wielki klasyk prezentów na pierwszą komunię świętą w latach dziewięćdziesiątych. Przez lata zmieniło się nasze podejście do roweru i jazdy rowerowej. 

Polacy wsiadają na rowery

wyprawy rowerowePolacy przestali traktować rower tylko jako rekreację. Traktujemy rower już jako środek transportu. Przez ostatnie lata dynamicznie rozwijają się ścieżki rowerowe, szczególnie w dużych miastach ludzie wybieraj a rower aby uniknąć wielkomiejskich korków. Coraz częściej także zamiast jazdy rekreacyjnej wybieramy długie wyprawy rowerowe. Wyprawy rowerowe są organizowane głównie przez stowarzyszenia, szkoły oraz organizacje zrzeszające miłośników jazy na rowerze. Od krótkich wypraw rowerowych rowerowych jednodniowych po długie maratony rowerowe kilkudniowe. Polacy coraz chętniej dbają zdrowie. Wyprawy rowerowe są doskonałą okazją poprawy swojej kondycji fizycznej. Podczas wypraw rowerowych można nie tylko poprawić sprawność fizyczną ale także zwiedzić ciekawe miejsca. W Polsce można już spotkać wyspecjalizowane biura podróży organizujące wyprawy rowerowe. Biura podróży organizują zbiorowe wyprawy rowerowe po całej Polsce. Wycieczki krajoznawcze odbywają się przez cały rok. 

Polska jeszcze nie jest drugą Holandią, jednak coraz więcej osób przekonuje się do tego środka transportu. Rowerów używamy już nie tylko do jazdy rekreacyjnej, lecz traktujemy go jako środek transportu. Na rowerach jeździmy już nie tylko latem, ale także zimą. Największych pasjonatów wypraw rowerowych nie odstraszy nawet największy mróz. W końcu zimą wycieczki rowerowe też można organizować.