Wytrzymała siatka ogrodzeniowa

Ogrodzenie szkółek leśnych oraz różnych upraw położonych w bliskim sąsiedztwie lasów jest sprawą niezwykle ważną. Każdy z nas bardzo lubi przyrodę i chętnie podziwia urok dzikich zwierząt. Niemniej jednak bywa tak, że w ich łańcuchu pokarmowym jednym ze składników jest uprawiana przez nas marchew, pietruszka czy inne warzywa. W związku z tym konieczne jest wykonanie solidnego ogrodzenia.

Solidne siatki do budowania ogrodzeń

siatka leśnaJednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych do ogradzania pół uprawnych oraz szkółek leśnych są metalowe siatki. Ich konstrukcja nie jest bardzo skomplikowana bo są to siatki, które nie muszą wyglądać zbyt estetycznie. W ich przypadku liczy się przede wszystkim funkcjonalność. Siatka leśna jest jednym z najczęściej używanych materiałów do ogradzania pól. Charakteryzuje się ona tym, że posiada bardzo małe oczka u dołu a dużo większe u góry. Dzięki temu małe zwierzęta żyjące w dolnych partiach nie są w stanie przedostać się na teren ogrodzonej działki. Wyróżnić można kilka rodzajów siatek leśnych. Różnice polegają głównie na wysokości danej siatki. Najniższa z nich dostępna w sprzedaży jest wysoka na 1,5 metra. Natomiast spotkać można nawet ich trzymetrowe odpowiedniki. Im wyższa siatka tym bardziej zmniejsza się szansa przedostania się dzikich zwierząt. Niektóre z nich są w stanie wykonywać skoki na bardzo dużą wysokość więc kluczowe jest żeby się przed tym odpowiednio zabezpieczyć.

Ogólnie rzecz biorąc siatka leśna nie jest dostępna jedynie dla leśników. Bardzo często zdarza się, że możemy zakupić ją w marketach w działach poświęconych ogrodnictwie. Dodatkowo możliwe i nawet konieczne jest kupno specjalnych słupków, do których dana siatka zostanie przytwierdzona. Niekiedy słupki takie wykonane z drewna możemy zakupić od nadleśnictw.