Zabawne projekty śmietników

 

Większości z nas śmietniki kojarzy jako przedmioty, które przede wszystkim mają spełniać zadania użytkowe. Z tego też względu najczęściej pojemniki na śmieci – zarówno te, które posiadamy w domu,jak i te, które służą do zbiorczego wyrzucania śmieci we wspólnocie mieszkaniowej – charakteryzują się prostą estetyką, która niczym nie wyróżnia się na tle otoczenia.

Ciekawe śmietniki dla dzieci

zabawne kosze na śmieci dla dzieciInną stylistyką charakteryzują się śmietniki, które tworzone są z myślą o dzieciach. W projektach tych śmietników można dostrzec zdecydowanie większą kreatywność i pomysłowość. Wszystko po to, by dzieci chętniej wyrzucały odpadki do śmietnika, a dodatkowo – coraz częściej – uczyły się odpowiedzialnej segregacji. Z tego też względu,l coraz większa liczba producentów, zajmujących się na co dzień wytwarzaniem różnego typu pojemników plastikowych, w tym również koszy na śmieci, w swoim asortymencie uwzględnia również zabawne kosze na śmieci dla dzieci. Kosze tego typu produkowane są nie tylko w różnych kolorach, ale także w różnych formach. Bardzo często projektowane są w taki sposób, by swoim kształtem przypominały postaci z kreskówek lub baśniowe stwory. Producenci tego typu śmietników doskonale zdają sobie bowiem sprawę z tego, że dziecko o wiele chętniej będzie wyrzucało śmieci, kiedy będzie mogło sobie wyobrażać, że dany odpadek pożerany jest przez smoka, niż wtedy, gdy będzie to po prostu wyrzucanie śmieci do zwyczajnego kosza.

Dzieci interesują rzeczy, które wydają się im ciekawe i nadzwyczajne. Aby takie przedmioty zaistniały, muszą się one charakteryzować wyrazistym kolorem, który zainteresuje nasze dziecko, a po drugie muszą być one w jakiś sposób ciekawe dla malucha. Tylko tego typu przedmioty sprawią, że dziecko będzie o nich pamiętało i zwracało na nie uwagę.