Zabezpieczone wkładki do zamków

Bezpieczeństwo na terenie obiektu obejmuje również ograniczenie dostępu do pomieszczeń zastrzeżonych, a w tym celu coraz częściej wykorzystywane są systemy master key. Owe systemy są niczym więcej niż seriami wkładek zamkowych, które posiadają własne klucze, aczkolwiek mogą być otwarte za pomocą jednego klucza dostępowego, pasującego do każdego zamka.

Najlepsze wkładki w systemie Master Key

wkładki w systemie jednego kluczaTakie rozwiązanie nie tylko zwiększa bezpieczeństwo na obiekcie chronionym w znacznym stopniu, ale również ułatwia dostęp do każdego pomieszczenia osobom upoważnionym, przede wszystkim personelowi bezpieczeństwa czy załodze technicznej. Wkładki w systemie jednego klucza mogą być bez większego trudu założone w miejscu dotychczasowo wykorzystywanych zamków, gdyż niemal wszystkie wersje utrzymane są w standardzie konstrukcyjnym identycznym do zwykłych zamków. Pasują one więc do większości drzwi, aczkolwiek nie ma również problemu z dostaniem mniej standardowych wkładek, przeznaczonych do bram wjazdowych, drzwi bezpieczeństwa czy jakichkolwiek innych nietypowych rodzajów wejść. Klucze dostępowe, w przeciwieństwie do standardowych kluczy, są zawsze znakowane, i należą do bardzo trudnych do skopiowania, więc zazwyczaj są obecne na obiekcie w ilości sztuk nie większej niż dwie.

Takie systemy najlepiej wdrażać na terenie obiektu jeszcze przed jego otwarciem, aczkolwiek w wielu przypadkach pojawia się on w miejscach funkcjonujących już od dłuższego czasu, jako rozszerzenie zabezpieczenia. Z racji iż nie jest to szczególnie kosztowny system zabezpieczeń, wkładki master key polecane są do każdego obiektu, na którym funkcjonuje ograniczenie dostępu do pomieszczeń, archiwów czy przestrzeni technicznej, zastrzeżonych tylko dla upoważnionego personelu.