Zakup smyczy dla małego psa

 

Kompletując wyprawkę dla szczeniaka zazwyczaj myślimy o tym, żeby kupione akcesoria były śliczne. Z czasem jednak okazuje się, że smycz dla małego psa musi przede wszystkim być praktyczna i wygodna, aby trening chodzenia przy nodze przebiegał bez niepotrzebnych stresów.

Praktyczna smycz dla psa

smycz dla małego psaPierwsze spacery z malutkim psem to niesłychana radość dla obu stron. Dlatego właściwie nie ma znaczenia jaką smycz przypniesz do jego obróżki. Jednak z czasem, gdy będziecie musieli stoczyć pojedynek na charaktery okaże się, że wybrana przez ciebie automatyczna smycz to nie jest dobry pomysł. Ze względu na konieczność nauczenia szczeniaka chodzenia przy nodze, na pierwsze spacery polecana jest krótka skórzana lub parciana smycz dla małego psa dzięki której tresura będzie mniej skomplikowana. Natomiast gdy już oboje opanujecie trudną sztukę spokojnych spacerów, wówczas dopiero możesz pomyśleć o automatycznej smyczy, która da psiakowi więcej swobody, a ty nie będziesz musiał podbiegać za nim do każdego krzaka. Wybór tradycyjnych smyczy dla małego psa jest ogromny. Do tego mogą być w naprawdę bajecznych kolorach pasujących do wybranej wcześniej obróżki, tak aby osłodzić wam trudne chwile wzajemnego poznawania się. Kupując smycz warto też zwrócić uwagę na jej wytrzymałość. Spacery to codzienny obowiązek, który nie zostanie zawieszony ze względu na pogodę. Dlatego wybierz smycz z filtrami UV oraz szybkoschnącą, aby nie zaszkodziło jej zmoczenie przez padający deszcz.

Mając odpowiednią smycz dla małego psa warto także zwrócić uwagę na wygodę jej użytkowania. Wiele szczeniąt buntuje się na spacerach, co kończy się wzajemnym przeciąganiem. Wówczas warto pomyśleć o szelkach zamiast obroży, gdyż pozwala ona na zachowanie większej kontroli nad zwierzęciem.