Zalety farbowania włosów henną

Od paru miesięcy myślałam nad zmianą koloru włosów. Od samego początku wiedziałam, że chcę je nieco przyciemnić jednakże długo zastanawiałam się nad tym, jakiej farby do włosów użyć. Mam długie i zadbane włosy, więc nie chciałam ich zniszczyć dlatego w pewnym momencie zdecydowałam się użyć henny do włosów.

Piękne odcienie henny 

khadi - ciemny brązMój naturalny kolor włosów to ciemny blond, lecz ja nie czuje się najlepiej w tym kolorze ponieważ uważam, że jest zbyt nijaki w moim przypadku dlatego chciałam go zmienić. W przeszłości farbowałam już włosy. Raz na czarno, innym razem schodziłam z tego ciemnego koloru na brąz, ale wówczas farby niesamowicie zniszczyły moje włosy stąd też zanim tym razem zmieniłam ich kolor, długo się nad tym zastanawiałam. W końcu przypomniałam sobie, że przecież nie muszę ich farbować chemicznymi kosmetykami ponieważ istnieje prosta alternatywa w postaci henny. Na rynku mamy dużo firm produkujących henny, ale ja zdecydowałam się zamówić tę, która posiadała najlepsze opinie w internecie. Wybrałam hennę Khadi – ciemny brąz ponieważ ten kolor wyglądał dokładnie tak, jak odcień który chciałam uzyskać na swoich włosach. Sam proces farbowania henną okazał się banalnie prosty i dla mnie znacznie wygodniejszy, aniżeli w przypadku farb. Co więcej, podczas trzymania henny na włosach nie odczuwałam żadnego dyskomfortu w postaci pieczenia, bądź swędzenia skóry głowy. 

Przyznam szczerze, że nieco bałam się efektu końcowego. Nigdy nie używałam henny, ale też byłam świadoma tego, że farby dają mocniejsze efekty. Tymczasem rezultat niesamowicie mnie zaskoczył i to oczywiście pozytywnie. Włosy miały przepiękny odcień ciemnego brązu, a jednocześnie lśniły i mieniły się niczym włosy z reklamy. Za sprawą henny otrzymałam dokładnie to na czym mi zależało, czyli naturalny efekt bez niszczenia struktury włosa.