Zalety posiadania w ogrodzie drewnianej altanki

Altana to miejsce w ogrodzie, w którym można spędzać czas z rodziną lub przyjaciółmi. Obok altany znajdują się zazwyczaj grille, wędzarnie, baseny. Jest to idealne miejsce do wypicia popołudniowej kawy czy po prostu odpoczynku wiosną, latem, ciepłą jesienią.

Gatunki drewna nadające się idealnie do budowy altany

altany drewniane ogrodowe warszawaOprócz tego altana jest również elementem dekoracyjnym ogrodu, który sprawdza się w wielu typach ogrodów. Obok altany można posadzić kwiaty, krzewy, drzewka owocowe. Są też rośliny pnące, które mogą stanowić dodatkową ozdobę altany. Taką altanę ogrodową można zbudować samodzielnie lub też skorzystać z ofert firm, które się tym zajmują. Gotowe altany można kupić w hipermarketach budowlanych na dziale ogród. Wśród wielu rodzajów altan każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Takie altany drewniane ogrodowe warszawa mogą mieć różną wielkość – wszystko zależy od oczekiwań klienta. Budowane są altany, które zmieszczą nawet kilkanaście osób, a są też niewielkie altanki, idealne dla kilku osób. Altany drewniane wykonywane są z różnych gatunków drewna. Warto wiedzieć, jakie drewno jest zdecydowanie najlepsze do budowy altan. Okazuje się, że dobre jest drewno sosnowe oraz drewno świerkowe. Takie drewno powinno zostać wcześniej zaimpregnowane ciśnieniowo. Do budowy altan ogrodowych stosuje się też często deski dębowe. Te również powinny zostać zaimpregnowane, czyli zabezpieczone przed różnymi czynnikami uszkadzającymi.

Deski dębowe mogą być też specjalnie bejcowane. Czasami wykorzystuje się deski wykonane z drewna egzotycznego. Bardzo często stosowane są takie gatunki drewna egzotycznego jak massaranduba oraz bangkirai. Z drewna egzotycznego można też tworzyć deski tarasowe ryflowane. Dodatkowo nie można zapominać o dodatkowych elementach z deszczułek z drewna krajowego lub egzotycznego.