Zalety włókniny chroniącej przed elektrosmogiem

Od kilku lat ludzie zdają sobie sprawę z dużego zagrożenia dla zdrowia, jaki jest promieniowanie elektromagnetyczne. Jest to kolejny rodzaj zanieczyszczenia, zwany też elektrosmogiem, którego niekorzystny wpływ na zdrowie ludzkie wykazują nadania. Na szczęście na rynku obecnych jest coraz więcej sposobów aby się przed nim bronić.

Jak działa włóknina do ekranowania?

włóknina ekranującaJednym z coraz częściej używanych sposobów na ograniczenie dopływu szkodliwych fal elektromagnetycznych jest stosowanie specjalnym materiałów, których używa się na przykład się do pokrycia elewacji budynku. Włóknina ekranująca jest najlepszym przykładem tej metody. Jest to metalizowana włóknina nylonowa, stosowana w ochronie nie tylko budynków mieszkalnych, ale również w ekranowaniu obiektów rządowych, wojskowych czy instytucji bankowych. Dużym plusem tego sposobu jest dowolność stosowania. Włóknina może być luźno położona na podłodze budynku, przytwierdzona do ściany, ale również mocowana w ścianie budynku. Nie poleca się jej jednak do pokrywania wierzchnich warstw elewacji budynku, gdyż tego typu tkanina bardzo marszczy się w kontakcie z wilgocią. Włóknina ekranująca wykazuje dobre właściwości w pochłanianiu promieniowa elektromagnetycznego pochodzącego na przykład ze stacji bazowych, radarów czy elektrowni. Zamawiając tego typu tkaninę, klient ma zazwyczaj możliwość wyboru jej rozmiarów, tak aby łatwiej dopasować ją do swoich potrzeb. Ważne jednak aby dokładnie sprawdzić parametry chłonne danej tkaniny, najlepiej poparte odpowiednimi certyfikatami.

Rosnące poczucie zagrożenia ze strony elektrosmogu wpłynęło pozytywnie na rozwój sposobów na radzenie sobie z jego szkodliwym oddziaływaniem. Wybierając odpowiedni dla nas sposób powinniśmy kierować się głównie jego skutecznością oraz prostotą montażu.