Zamawianie opakowań tekturowych u zaprzyjaźnionego producenta

Na własną firmę wysyłkową zdecydowałem się zaraz po studiach. Uważałem, że skoro taki miałem plan od samego początku, to nie było sensu tego wszystkiego odkładać na później. Mój przyjaciel Karol zwlekał z tą decyzją i podjął pracę na etacie na rok, żeby się lepiej przygotować.

Towar wysyłany w opakowaniach tekturowych

opakowania tekturowe - producentMoja firma oferowała drobny sprzęt elektroniczny, który dostępny był w niskiej cenie. Dlatego właśnie klienci tak chętnie ode mnie kupowali. Do tej pory kupowałem opakowania w hurtowni i nieco za nie przepłacałem, ale kiedy w końcu Karol otworzył firmę, to wszystko się zmieniło, bo od niego zamawiałem opakowania tekturowe – producent z niego był doskonały, ponieważ doskonale rozumiał potrzeby wszystkich swoich klientów. Oferował opakowania w różnych rozmiarach i o różnej grubości. Od samego początku miałem nadzieję, że będę z Karolem współpracował i w końcu do tego doszło. Z góry mu jednak zaznaczyłem, że nie chcę żadnych zniżek przez wzgląd na naszą przyjaźń, bo interesy należało oddzielać. Zresztą firma produkcyjna mojego przyjaciela oferowała dużo tańsze opakowania tekturowe niż te, które nabywałem w hurtowni, więc i tak lepiej na tym wychodziłem. Od kiedy na rynek wszedł Karol, to wszystkie swoje towary wysyłałem w opakowaniach kartonowych, które zamówiłem u niego. Były dużo mocniejsze i dzięki temu mogłem być pewny, że wszystkie moje produkty były bezpieczne w czasie transportu. Dobrze mi się współpracowało z Karolem i świetnie się dogadywaliśmy.

Firmę produkcyjną Karola polecałem wielu swoim znajomym z branży i namawiałem ich do współpracy. Wiele osób skorzystało i każdy był bardzo zadowolony. Poza pracą dość często spotykałem się z przyjacielem i nawet zaplanowaliśmy wspólne wakacje dla naszych rodzin.