Zastanawiam się czy założyć własną firmę zajmującą się projektowaniem ogrodów

Cześć pamiętacie, jak ostatnio pisałem wam, że na spotkaniu z kolegami z roku myśleliśmy o tym żeby założyć firmę. Jeszcze kilka dni temu myślałem, że to rozmowy starych kolegów przy piwie.

Czy mam się zająć projektowaniem ogrodów?

projektowanie ogrodówJednak dzisiaj zadzwonił do mnie Tomek i zapytał mnie, czy może chciałbym w najbliższych dniach odwiedzić Gdańsk. Kurczę podobno chłopaki spotkali się w tygodniu na kawie i stwierdzili, że sprawdzone projektowanie ogrodów w Gdańsku faktycznie może być świetnym sposobem na biznes. Z resztą każdy z nas od kilku lat pracuje w tej branży tyle, że nie na własną rękę. Może faktycznie czas to zmienić? Mój problem jednak polega na tym, że już dawno opuściłem Trójmiasto. Teraz mieszkam w stolicy i jakoś przyzwyczaiłem się już do jej tempa. Dziwnie byłoby to wszystko zmieniać, ale z drugiej strony perspektywa własnej działalności i zakładanie ogrodów bardzo mnie pociągają. Tutaj niby też pracuję w biurze projektowym, jednak prawda jest taka, że nie wystawiam nosa spoza biura. A przecież jestem architektem zieleni! Kurczę z tego, co chłopcy mówili to nasza firma miałaby działać zupełnie inaczej. Nie mielibyśmy tylko tworzyć projektów na arkuszach, ale w prawdziwej przestrzeni. Bylibyśmy odpowiedzialni i na początku samodzielnie przeprowadzalibyśmy wszystkie etapy, nawet takie jak pielęgnacja ogrodów. Powiem wam szczerzę, że nawet nie pamiętam już jak pachnie trawa. Paradoks? Może ten Gdańsk i cały ten pomysł z własną firmą wcale nie jest taki zły. W końcu w stolicy trzyma mnie tylko praca! Nie mam żony, dzieci, a większość moich znajomych i rodziny i tak mieszka na północy.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Powinienem wziąć łopatę w dłoń i rzucić dotychczasowe życie? Będę bardzo wdzięczny za wasze opinie, mam nadzieję, że jak zawsze mi pomożecie. Trzymajcie się!